Przed zakupem

Wyciskarka Kuvings czy Hurom? Porównujemy wyciskarki wolnoobrotowe

Redakcja Wyciskarki Opinie

Obecnie w sklepach znajdziemy bardzo dużo różnych wyciskarek, które pozwalają na przygotowanie świeżych soków. Pojawia się więc pytanie, który z takich sprzętów wybrać, bo mnogość kolorów, wzorów jest faktycznie bardzo duża. Dziś postaramy się porównać urządzenia należące do sektora premium, pochodzące od wiodących na rynku marek Hurom oraz Kuvings.

Wyciskarka Kuvings czy Hurom - porównanie

Na początek model Hurom H-AE, który to wprowadza nową serię wyciskarek Alpha od tego właśnie producenta, który dba o to, by  wprowadzać na rynek dobre jakościowo urządzenia i rozwijać stale te wyciskarki, które posiada w swojej ofercie. Nowością jest między innymi większy otwór wsadowy i szczelna misa, która sprawi, że wyciskanie soków staje się bardziej efektywne. Dodatkowo sprzęt posiada także mniejszy otwór wsadowy na miękkie małe owoce. Całe urządzenie przygotowane jest tak, by owoce same przesuwały się do kolejnych etapów, bez żadnego popychania. Co ważne także mycie tego urządzenia nie jest trudne, ponieważ po użyciu wlewamy szklankę wody do podajnika i wszystko dzieje się bez udziału użytkownika. Dlatego producent faktycznie zadbał o to, by komfort użytkowania był na najwyższym poziomie. Sprzęt pracuje z prędkością 43 obroty na minutę waży około 5,3 kg. Firma Hurom postarała się o sporo ciekawych rozwiązań i udogodnień, można między innymi regulować gęstość soku, pojawia się drobne sito więc można uzyskać więcej soku niż z wyciskarki Kuvings. Dodatkowo pojawiają się przystawki, które pozwalają robić np. gęsty pokarm dla niemowlaków. 

Model Kuvings C9500 również otrzymuje wiele ciekawych nowoczesnych rozwiązań. Jedną z nich na pewno jest tam otwór wsadowy. Jednak jest on w tylko jeden, ale będzie można tam np. umieścić w całości jabłko. Nie ma jak w urządzeniu Hurom bocznej tacki na drobne owoce. Sprzęt pracuje nieco głośniej niż marka Hurom, wykonuje bowiem więcej bo 60 obrotów na minutę, więc wypada pod tym kątem gorzej, bo w przypadku wyciskarek oczywiście im mniej tym lepiej. Jeśli chodzi o czyszczenie tego urządzenia nie powinno sprawiać trudności. Aby ten zabieg sobie ułatwić producent przygotował specjalna uszczelkę pod sitem a nie pod misą i tym samym utrzymanie czystości okazuje się nieco łatwiejsze. Producent dołącza również specjalne szczotki, jednak nie ma tutaj opcji samooczyszczenia, która dostępna jest w przypadku wyciskarki Hurom.

Jeśli chodzi o podsumowanie można uznać, że Hurom jednak jest w każdym poruszanym aspekcie krok przed konkurencją. Z drugiej strony oczywiście Kuvings C9500 to godny przeciwnik, którego jakość jest także na bardzo wysokim poziomie. Trzeba jednak liczyć na to, że ta marka nad pewnymi aspektami jeszcze popracuje i faktycznie urządzenie będzie w stanie dorówna marce Hurom, która póki co ze swoimi sprzętami stoi najlepiej i wyciskarki wolnoobrotowe od tej firmy sa najlepsze. Minusem drugiej wyciskarki na pewno będzie to, że uzyskanie dodatkowych funkcjonalności jest możliwe tylko jeśli dokupi się specjalne przystawki. Hurom można ocenić wyżej, ale właściwie użytkownik niezależnie od tego, który sprzęt wybiera dostaje urządzenie na bardzo wysokim poziomie, które faktycznie warto kupić.

Zobacz