Kuvings

Wyciskarka Kuvings C9500

Redakcja Wyciskarki Opinie

Wyciskarka Kuvings C9500 to urządzenie wolnoobrotowe, a więc powstały dzięki niej sok jest zdrowy i pełnowartościowy. Pod tym względem przewyższa urządzenia wysokoobrotowe. Sok posiada wyczuwalne drobiny miąższu, ale nie można regulować jego gęstości.

Wyciskarka jest wszechstronna. Dobrze radzi sobie z wyciskaniem różnych owoców i warzyw - twardych i miękkich. W porównaniu do starszego modelu zmodyfikowano nieco korpus, wałek ślimakowy i sito, co ma wpływać na uzysk soku. Nowy model pracuje cicho, a poza tym posiada praktyczną zatyczkę wypływu soku. Na wypadek zapchania można wykorzystać bieg wsteczny. Wystarczy włączyć go na 2-3 sekundy by odblokować powstały zator. W skład zestawu wchodzą dwa plastikowe naczynia na sok i miąższ oraz szczoteczki do czyszczenia wyciskarki.

Poza tym do urządzenia Kuvngs dokupić można też akcesoria dodatkowe w formie przystawek pozwalających na zrobienie przecierów, musów czy lodów i sorbetów.

Wyposażenie wyciskarki Kuvings C9500:

  • klasyczne sito,
  • plastikowe naczynie na sok,
  • plastikowe naczynie na miąższ,
  • plastikowy popychacz,
  • szczoteczki do czyszczenia,
  • instrukcja obsługi w języki polskim.

Nowy model wyciskarek Kuvings mimo zmian nadal bardzo przypomina swojego poprzednika. Ma więc te same zalety i wady. Wprawdzie modyfikacji w budowie jest kilka, ale nie wpłynęły one w sposób istotny na jakość czy konsystencję uzyskiwanego soku, a także na obsługę urządzenia itd. Na pewno sporym plusem jest duży  otwór wsadowy, do którego wchodzą małe owoce bez większego problemu. Pokroić trzeba tylko te większe.

wyciskarka kuvings C9500 opinie

Jeszcze inne zalety wyciskarki Kunings to jej estetyka oraz wysoka jakość wykorzystanych materiałów. Nowy model wyciska sok o wiele dokładniej niż starszy, a sok jest klarowniejszy, chociaż nadal wyczuć można w nim wyraźne części miąższu. Docenią to jednak wszyscy wielbiciele soków esencjonalnych. Jednak dla innych, w szczególności dzieci, może być to wada. Wiele osób przepada bowiem za sokami klarownymi. Wyciskarka posiada jednak tylko jedno sito, a więc użytkownik nie ma wpływu na gęstość uzyskiwanego soku.

Pewien problem może być również w czasie wyciskania warzyw liściastych i ziół. Włókna bowiem mocno okręcają się wokół górnej części wałka ślimakowego. Dlatego też zieleninę oraz twarde warzywa np. buraki czy marchew powinno wyciskać się razem. Jednak osoby, które na co dzień wyciskają przede wszystkim zioła i zieleninę powinny postawić raczej na wyciskarki poziome.

Poza tym w czasie wyciskania widać, że górny korpus urządzenia delikatnie się kiwa. Jest to jednak zjawisko raczej normalne, które zaobserwować można zresztą w przypadku wielu wyciskarek pionowych i nie ma się czym martwić. Wiele osób może zastanawiać się nad tym, że w środku wyciskarki pozostają niekiedy niewyciśnięte kawałki owoców czy warzyw. Niestety konstrukcja wałka ślimakowego sprawia, że część wstępnie rozdrobnionego surowca osadza się pod nim i na środkowej stronie pokrywy. Oznacza to oczywiście spore straty, które dla wielu osób są w zasadzie nie do zaakceptowania.


 

OPINIE 
 

 
Ilona77
POLECAM Bardzo długo obserwowałam różne modele wyciskarek z wyzszej półki. Chciałam wydać mądrze pieniądze by nie poszły w błoto a służyły mojej rodzinie. W Internecie spotkałam się z pozytywną opinią na temat Kuvingsa. Zdecydowałam się na model C9500. Zaskoczyła mnie cicha praca urządzenia. Całą wyciskarkę bardzo łatwo utrzymać w porządku ponieważ producent na szczęście nie przewidział zbędnych zakamarków. Wygodne szczoteczki dołączone od zestawu przyspieszają i ułatwiają czyszczenie. Jakosc soku w porównaniu do sklepowych to niebo a ziemia. Serdecznie polecam! 

ZALETY WADY
cicha praca  cena
design  
szybkie wyciskanie
łatwe czyszczenie
 
jakosc soku
prosta obsłga
 
 
   


Aleksandra  
POLECAM 


Wydajna, cicha i łątwa w użytkowniu oraz czyszczniu. Czego chcieć więcej? Korzystam z uporem maniaka codziennie i od roku czasu wyciskarka mnie nie zawiodła :) 

ZALETY WADY 
ładna brak
trwała  
wydajna
mycie 
Zobacz