Przed zakupem

Dowiedz się, co myslą inni na temat COOKSENSE HD

Redakcja Wyciskarki Opinie

Mimo że wyciskarka ta posiada niższą cenę, jest wykonana z wysokiej klasy materiałów jak ULTEM, co w pełni jest BPA free, z niego też został wykonany wałek oraz elementy sitka. Ultem nie wchodzi w reakcje z kwasami soków, a więc nie oddaje nic z siebie, a także zachowuje trwałość przez wiele lat (inaczej jest w przypadku plastikowych sitek, które ulegają degradacji. Ultem jest niezwykle twardy (ośmiokrotnie twardszy niż plastik), przez co może być użyty do pracy wyciski, a elementy z niego wykonanie nie ulegają pękaniu czy ścieraniu się pod wpływem siły. Wyciskarka ta, tak jak i inne wiodące marki, nie pochodzi z Chin, lecz produkowana jest w zagłębiu wyciskarek, a więc w Korei.

Wałek ma unikalną konstrukcję, na którą składają się dwa „liście”, które sprawiają, że wyciskanie „zielonych” produktów (naci, szpinaku), jest niezwykle efektywne. Wałek samodzielnie zaciąga i dokonuje dawkowania materiału w misie. Z kolei misa stwarza możliwość dokładnego oddzielenia pulpy od soku, co sprawia, że sok ten jest o wiele czystszy, niż ten pochodzący z wyciskarek konkurencji.

Cooksense HD 8801B jest wyjątkowym produktem, gdyż zawiera nie tylko sitka do soków, ale także mincer. Mincer to nastawka, która pozwala oprócz wyciskania soków z wielu produktów, stworzyć również sorbety owocowe, pokruszyć lód czy posiekać warzywa.

Niezwykłą zaletą jest silnik 200W.  Z jednej strony duża moc powoduje, że urządzenie jest sprawne do ciągłej pracy choćby z twardymi warzywami. Jest ono jednocześnie bardzo energooszczędne. Inną zaletą silnika jest fakt, że za pomocą odpowiedzialnej przekładni jego praca wynosi zaledwie 47 obr / min, co daje gwarancję soków pełnych witamin, dobrych enzymów czy antyoksydantów. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na cichą pracę silknika – ok. 45-50 dB.

wyciskarka Cooksense HD

Przy sprzętach AGD,  które wykorzystuje się w kuchni, liczy się nie tylko funkcjonalność, ale także zewnętrzny wygląd rządzenia. Wysokie oczekiwania spełni najnowszy model z 2015 roku, gdyż wszystkie jego detale stworzone zostały z wysoko jakościowych materiałów. Wyciskarka prezentuje się więc niezwykle estetycznie, dodatkowo nie zajmuje też wiele przestrzeni. Jeszcze trwalsze są także silikonowe gumki czyszczące czy też uszczelki. Elegancji urządzeniu dodaje lakierowany plastik, ponadto sprawia, że wyciskarka dłużej zachowuje nienaganny wygląd.

W skład urządzania wchodzą również: sitko do owoców, mincer, dwa pojemniki na sok oraz pulpę, popychacz, szczoteczka przeznaczona do sitka oraz niekapek.

Najbardziej niepozorny zdaje się być niekapek, mimo to spełnia on ważną funkcję. Przy robieniu soku, domyka on odpływ z misy, co sprawia, że tworząc soki mieszane, są one dokładnie ze sobą połączone.

Niekapek pozwala także na samooczyszczenie urządzenia. Można bowiem przepłukać misę, dzięki czemu kolejny sok nie będzie posiadał smaków pochodzących z tego pierwszego. Wystarczy zamknąć niekapek, wlać odpowiednią ilość wody, a następnie włączyć urządzenie i odlać wodę wraz z resztkami.

Czyszczenie urządzenia po użyciu jest niezwykle łatwe. Wystarczy wyłączyć moduł wyciskający  i  przemyć poszczególne elementy za pomocą  wody.


 

OPINIE 
 

 
Grażyna J. 
POLECAM Użytkuje wyciskarkę dopiero od kilku dni i już zdażyłem się z nią polubić. Dzięki szerokiemu otworowi  bez problemu wyciskam duże warzywa i owoce. Pulpa nie jest zbyt mokra, co świadczy o dobrej pracy urządzenia i wyciskaniu produktów do ostaka. Sorbety wychodzą pyszne. Jedyny minus - trzeba uważać na ilosc wrzucanych mrożonych owoców na raz. Co do ergonomii pracy -wyciskarka poręczna, nie zjamuje duzo miejsca co jest duzym plusem jednak ilość elementów, które musimy umyć zabiera około 20 minut. 

ZALETY WADY
nakładki do maronów  duzo elementów do mycia
design przeciążenia przy mrożonych owocach 
dobra do dużych owoców  
   


Piotr 
NIE POLECAM 


Urządzenie może i fajne, ale ma jedną jak dla mnie znaczącą wadę. Nie zatrzymuje się przy przeciążeniach. Przez to dochodzi do uszkodzenia sita, którego serwis niestety nie wymienia na gwarancji. Po naprawie sita wyciskarka sprawuje się naprawdę dobrze, tylko w dalszym ciągu mam obawę - kiedy znów nastąpi ta sama usterka.. Być może natrafiłem na złą partię. Generalnie nie polecam ze względu na pojedynczy incydent, o ile się on nie powtórzy dam wyciskarce 4+. Dobre i smaczne  soki. 

ZALETY WADY 
dobry sok brak kontroli przeciążeń
cicha praca   
kompaktowe   

 


 

iwa45
POLECAM Dobry, solidny sprzęt, który pracuje sprawnie i cicho. Bardzo podoba mi się funkcja mielenia dzięki której przyrządzam szybko na przykład placki ziemniaczane. W wyciskarce robię także masło orzechowe, które uwilebiają moje dzieci, mąż no i ja oczywiście także ;) 

ZALETY WADY
moduł rozdrabnający większa ilość pulpy w soku 
cicha praca  
wałek i sito z ultemu 
Zobacz