Przepisy i porady

Ten prosty sok obniża ciśnienie krwi i oczyszcza zatkane tętnice.

Redakcja Wyciskarki Opinie

Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) jest ostrzeżeniem przed poważniejszymi problemami sercowo-naczyniowymi. Medycyna konwencjonalna często sugeruje utratę wagi i leki na obniżenie wysokiego ciśnienia krwi i cholesterolu, ale niewiele uwagi poświęca się zmianie nawyków żywieniowych - bezpiecznemu i naturalnemu sposobowi na rzeczywiste obniżenie wysokiego ciśnienia krwi.

Zdrowa zmiana w diecie i stylu życia odgrywa główną rolę w naturalnym obniżaniu ciśnienia krwi. U osób z nadwagą z wysokim ciśnieniem krwi, nawet utrata zaledwie 10 kilogramów może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Włącz umiarkowane i regularne ćwiczenia aerobowe, które pomogą obniżyć ciśnienie krwi i poprawić funkcjonowanie serca.

Dieta bogata w nieodpowiedni rodzaj sodu i uboga w wapń, magnez i/lub potas może podnieść ciśnienie krwi. Przetworzona żywność, żywność o wysokiej zawartości tłuszczów, która jest uboga w błonnik, wszystko to może przyczynić się do nadciśnienia.

Zwróć się ku warzywom i owocom, które dostarczą Ci niezbędnych składników odżywczych, przeciwutleniaczy, fitoskładników i błonnika, które mają działanie przeciwnadciśnieniowe. Owoce i warzywa mogą mieć zadziwiający wpływ na obniżenie ciśnienia krwi.

ciśnienie

Oto jeden z wielu przepisów na soki, które mogą być pomocne w oczyszczaniu zatkanych tętnic i naturalnym obniżaniu ciśnienia krwi.

 

Przepis na sok:

* 2 filiżanki zielonych winogron * pęczek szpinaku * 1 średniej wielkości jicama * 1 key lime.

Zobacz