Kuvings

KUVINGS Whole Slow Juicer Big Mouth B6000

Redakcja Wyciskarki Opinie

Wyciskarka KUVINGS Whole Slow Juicer Big Mouth B6000 jest urządzeniem, które pracuje cicho, ale zdecydowanie. Maszyna posiada szeroki wsad (aż 7,5 cm), dzięki czemu bez problemów można do niej wprowadzać nawet bardzo twarde, a przy tym niepokrojone owoce lub warzywa. Dzięki temu uzyskiwany sok nie ulega utlenianiu ani pasteryzacji i zachowuje wszystkie ważne dla zdrowia składniki odżywcze. Do wyciskarki bez problemu zmieści się na przykład burak lub całe jabłko.

Urządzenie wyposażono w silnik o bardzo wysokiej mocy 240 W, co wyjaśnia jego możliwości wyciskania soków z twardych owoców czy warzyw. Warto przy tym wspomnieć, że praca B6000 jest stosunkowo bardzo cicha (40 dB) dzięki wałkowi ślimakowemu działającego na wolnych obrotach. Model jest stabilny, waży bowiem 7 kg.

Owoce i warzywa wkładane są do pionowego wsadu, aby mogły one swobodnie poruszać się w kierunku wała pracującego z prędkością 60 obrotów na minutę. Pozwala to na otrzymywanie maksymalnie dużych ilości soku. Wszystkie elementy wyciskarki powstały z wysokiej jakości tworzyw odpornych na różne uszkodzenia: wał oraz sito z materiału GE-ULTEM, a obudowa z materiału Tristan. Jeżeli do maszyny wprowadzimy zbyt wiele surowców, innowacyjny tryb Reverse szybko dokona odwrócenia jej pracy. Jest to także przydatne w celu dokładnego wyczyszczenia urządzenia.

Pozornie drobnym, ale w rzeczywistości kolejnym naprawdę istotnym elementem wyciskarki jest specjalna zatyczka zamontowana w zbiorniku. Dzięki niej sok pozostaje w środku maszyny przez dowolną ilość czasu. Możemy przelać go do kubków dopiero wtedy, kiedy akurat będziemy mieli na niego ochotę. Wspomniana zatyczka gwarantuje ponadto szczelność zbiornika z sokiem oraz stanowi znaczne ułatwienie przy jego starannym czyszczeniu.

Kuvings big mouth

Nasz samodzielnie wyprodukowany, zdrowy sok z B6000 będzie zawsze świeży z powodu zamontowania w niej aż 3 wylotów. Przyczyniają się one także do sprawnej wentylacji urządzenia, co jest ważne, ponieważ chroni je przed uzyskaniem nadmiernie wysokiej temperatury. Z tego samego powodu zawsze po pół godzinie działania maszyna samoczynnie wyłącza się na bierne 10 minut.

Nie bez znaczenia jest fakt, że przygotowanie wyciskarki do pracy i jej używanie wymaga małych nakładów pracy oraz wysiłku. Pojemnik może być wyjmowany i czyszczony oddzielnie. W wypadku innych elementów, takich jak sito, mycie jest odrobinę bardziej skomplikowane.

Warto zwrócić uwagę, że urządzenie KUVINGS pozwala na wiele różnych opcji. Poza wspomnianymi elementami wyposażenia dołączono do niego między innymi praktyczne szczotki umożliwiające wygodne czyszczenie czy wygodny pojemnik na pulpę. Do zestawu nie zaszkodzi rozważyć dodatkowego montażu sita potrzebnego do przygotowywania smoothies albo na przykład sita niezbędnego do domowej produkcji lodów czy sorbetów. Oprócz tego producent załączył do wyciskarki wyjątkową książkę z pomysłowymi przepisami na napoje, które można wykonać przy jej użyciu.
Okres gwarancyjny urządzenia to aż 10 lat, co dodatkowo uatrakcyjnia ofertę.


​OPINIE 
 

 
RAFAŁ
POLECAM 


Nie miałem wcześniej doczynienia z tego tyupu urządzeniami, dlatego ciężko mi się odnieść i porównać produkt do innego. Jedno jest pewne - urządzenie wykonane bardzo solidnie. Wiadomo czas pokaże jak spisze się na dłuższą metę, ale póki co spisuje się idealnie i bez zarzutów. Co do obasługui wyciskarki - jest prosta, łatwo się rozkłada, myje i obsługuje. 

ZALETY WADY
cicha praca brak
dobra jakość  


ANITA
POLECAM 


Klarowne, smaczne soki wysokiej jakości. Po sokowirówce z wąskim otworem jest to duży przeskok i ułatwienie w przygotowywaniu soków. Dzięki cichej pracy mogę swobodnie wyciskać napoje nie budząc sąsiadów :). Do zestawu zakupiłam również przystawki do koktajli i sorbetów. Jestem z nich bardzo zadowolona. Mimo dziwnego odgłosu strzelania kiedy wrzucam owoce musy i sorbety wychodzą znakomite. Wydaje mi się, że za tą cenę spodziewałam się czegoś "więcej" ale z dnia na dzień coraz bardziej przekonuję się do tego urządzenia! 

ZALETY WADY
cicha praca brak przystawki do mielenia zbóż
łatwość mycia
szeroki otwór na produkty
Zobacz