Przepisy i porady

3-składnikowa domowa pasta do zębów z kurkumą wybiela zęby i odwraca choroby dziąseł

Redakcja Wyciskarki Opinie

Ostatnia aktualizacja 27 LIP 2017 r.

Kiedy pierwszy raz usłyszałam "domowa pasta do zębów z kurkumą", zastanawiałam się "Co!!!?".

Zauważyliście kiedyś, jak Hindusi mają najbielsze zęby, że niemal widać, jak świecą w ciemności!!!? ???? To musi być coś, co jedzą, co sprawia, że ich zęby są tak białe. Przyprawy! Używają kurkumy w prawie każdym daniu curry, a mimo to ich zęby nie są przebarwione.

W mieście ludzie często spieszą się rano do pracy, nie poświęcają wystarczająco dużo czasu na dbanie o zęby i spożywają żywność i napoje, które silnie barwią zęby, takie jak kawa.

Wybielacze do zębów dostępne w handlu

Firmy zajmujące się higieną stomatologiczną reklamują pasty do zębów, które wybielają zęby, ale wykazano, że przy regularnym stosowaniu powodują one uszkodzenia szkliwa zębów.

Inne efekty uboczne komercyjnych wybielaczy zębów obejmują wrażliwość zębów i uszkodzenie dziąseł z powodu podrażnienia tkanek miękkich w jamie ustnej. W niektórych przypadkach skutki uboczne wywołane przez produkty do wybielania zębów są nieodwracalne.

Istnieje wiele powodów, dla których warto przestawić się z komercyjnych, kupowanych w sklepach produktów na naturalne wybielacze zębów. Pomijając fakt, że produkty kupowane w sklepach zawierają składniki, które są szkodliwe dla zdrowia jamy ustnej, naturalne wybielacze zapewnią bardziej skuteczne czyszczenie Twoich zębów.

Naturalny środek wybielający zęby

Ten przepis wykorzystuje kurkumę w proszku, przyprawę, która okazała się przynosić wiele korzyści dla zdrowia jamy ustnej.

Według badań przeprowadzonych przez Indian Society of Periodontology, kurkuma okazała się być tak samo skuteczna jak płyn do płukania jamy ustnej, jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej.

Wykazano, że kurkuma jest niezwykle skuteczna w zapobieganiu odkładania się płytki nazębnej i zapaleniu dziąseł oraz posiada zauważalne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Kurkuma była również biokompatybilna ze wszystkimi osobami, które ją stosowały, co oznacza, że nie odczuwały one żadnych skutków ubocznych.

Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia jest również ważnym dodatkiem do tego naturalnego wybielacza zębów ze względu na jego właściwości antybakteryjne. Wykazano, że różne szczepy bakterii są hamowane przez średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe pochodzące z oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia, co czyni go idealnym dodatkiem do produktów do higieny jamy ustnej w celu zapobiegania infekcjom i chorobom dziąseł.

Jak zrobić własną domową pastę do zębów z kurkumą?

Składniki:

    1 łyżka stołowa oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia 1 łyżeczka lub 2 kapsułki kurkumy w proszku 1-2 krople olejku z mięty pieprzowej

Uwaga: Aby zrobić dużą ilość, pomnóż powyższą ilość odpowiednio. Przechowuj swoją kurkumową pastę do zębów w słoiku z pokrywką, w swojej łazience. Może ona przetrwać przez kilka miesięcy.

Wskazówki:

    Wymieszaj składniki, aż utworzy się gęsta pasta. Nałóż mieszankę na szczoteczkę do zębów, tak jak w przypadku zwykłej pasty. Szczotkuj zęby jak zwykle. Pozostaw pastę do zębów z kurkumą na zębach przez trzy do pięciu minut, dzięki czemu właściwości wybielające i antybakteryjne pasty naprawdę zaczną działać. Wypluj nadmiar pasty i wypłucz usta.

Ostrożnie:

Kurkuma często może zabarwić wszystko, z czym ma kontakt. Jednakże, pięknie wybiela zęby. Zauważ jednak, że nie wybiela ona protez i zębów kosmetycznych!

Jeśli zrobisz to prawidłowo, powinieneś zauważyć, że twoje zęby zaczynają się wybielać w ciągu kilku następnych dni. Teraz masz całkowicie naturalne zęby wybielania pasty, która ma wiele korzyści dla zdrowia jamy ustnej.

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Pamiętaj jednak, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z ich stosowaniem, a nie ze względu na wysokość prowizji.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej

Zobacz