Przepisy i porady

4 Przepisy na soki, aby zaradzić powszechnym zaburzeniom snu, które nie dają ci spać w nocy

Redakcja Wyciskarki Opinie

Radzenie sobie z zaburzeniami snu jest irytujące z wielu powodów. Bez dobrego odpoczynku w nocy, trudno jest przebrnąć przez dzień, możesz mieć problemy z koncentracją, czuć się drażliwy i roztrzęsiony, i nie mieć motywacji do załatwiania spraw w ciągu dnia.

Podczas gdy zmęczenie psychiczne związane z zaburzeniami snu jest trudne do zniesienia, brak snu może mieć również wpływ na Twoje zdrowie fizyczne. Potrzebujesz snu, aby odpocząć mózg i aby Twoje ciało się odmłodziło.

Istnieje wiele różnych problemów, które mogą prowadzić do trudności z zasypianiem, w tym szereg zaburzeń snu. Oto cztery z najczęstszych zaburzeń snu, wraz z przepisami na soki, które mogą pomóc Ci przezwyciężyć dysfunkcję snu. Pij codziennie, aż przyjdzie sen i zaczniesz czuć się wypoczęty.

 

4 Przepisy na soki, które pomogą Ci uporać się z zaburzeniami snu

1. Bezsenność

Bezsenność jest prawdopodobnie najczęstszym zaburzeniem snu. Szacuje się, że około 30% Amerykanów twierdzi, że cierpi z powodu tego stanu. Bezsenność skutkuje złym snem z powodu trudności w zasypianiu i utrzymaniu snu. Ludzie z bezsennością mogą również budzić się wcześnie i mieć problemy z powrotem do snu. Powoduje to trudności z koncentracją i ogólne zmęczenie.

Warzywa liściaste, takie jak szpinak lub kapusta, zawierają duże ilości magnezu. Magnez jest znany z tego, że pomaga rozluźnić mięśnie i uspokoić nerwy, co może pomóc Ci zasnąć. Wypróbuj ten przepis na sok zawierający zarówno szpinak, jak i kapustę:

  • ¼ główki kapusty włoskiej
  • garść szpinaku
  • 3 główki sałaty rzymskiej
  • 2 zielone jabłka
  • 1-calowy korzeń imbiru
  • 1 cytryna

Dla tego przepisu na sok, i pozostałych trzech poniżej, umyj wszystkie składniki i pokrój je na kawałki, które pasują do otworu w sokowirówce. Przepuść je przez sokowirówkę, zaczynając od mniejszych kawałków.

soki

2. Bezdech senny

Bezdech senny jest kolejnym dość powszechnym zaburzeniem snu. Bezdech senny powoduje, że przestajesz oddychać na kilka sekund, w wyniku blokady spowodowanej rozluźnieniem tkanek miękkich z tyłu gardła. To zaburzenie oddychania może spowodować, że się obudzisz.

Spożywanie większej ilości pokarmów zawierających błonnik może pomóc w zmniejszeniu nadprodukcji śluzu. Zwiększona produkcja śluzu może zwiększyć nasilenie objawów bezdechu sennego.

Spróbuj jeść więcej brokułów, jabłek, gruszek, karczochów i ten przepis na sok, który pomaga zmniejszyć katar:

  • 4 żeberka selera naciowego 2 gruszki azjatyckie 4 marchewki 1-calowy korzeń imbiru 1 cytryna.

 

3. Syndrom niespokojnych nóg

Zespół niespokojnych nóg jest w zasadzie zaburzeniem neurologicznym, które objawia się jako potrzeba poruszania nogami podczas odpoczynku.

Możesz odczuwać swędzenie, ból, ciągnięcie lub pulsowanie wzdłuż nóg, którego intensywność wzrasta, dopóki nie poruszysz nogami. Może to utrudniać zasypianie, prowadząc do złej nocy.

Spożywanie większej ilości żelaza i magnezu może pomóc zmniejszyć występowanie objawów związanych z zespołem niespokojnych nóg, pozwalając na lepszy nocny wypoczynek. Wypróbuj poniższy przepis, zawierający owoce i warzywa bogate w żelazo i magnez:

  • 10-12 włóczni szparagów 2 filiżanki brokułów 4 żeberka selera naciowego 1 cebulka kopru włoskiego garść natki pietruszki 1 zielone jabłko 1 cytryna

Oto inny przepis na sok i więcej informacji na temat zespołu niespokojnych nóg.

 

4. Bruksizm

 

Bruksizm, znany również jako zgrzytanie zębami, jest powszechnie uważany za wynik stresu lub niepokoju. Jeśli stale zgrzytasz zębami w nocy, możesz obudzić się z bólem głowy lub obolałą szczęką. Ból ten może utrudniać ponowne zaśnięcie.

Brak witaminy B5, magnezu lub wapnia może być częściowo odpowiedzialny za zgrzytanie zębami. Badania wykazały, że picie zielonych soków jest dobrym lekarstwem dla wielu osób cierpiących na bruksizm. Oto prosty zielony napój, który możesz przyrządzić w domu:

  • 4 marchewki 6 żeberek selera naciowego Garść szpinaku Garść pietruszki ¼ ananasa 1 cytryna.

Jeśli masz problemy ze snem, powinieneś spróbować ustalić, czy jedno z tych zaburzeń snu może być odpowiedzialne za Twoje problemy. Dotrzyj do źródła przyczyny, a następnie wypróbuj odpowiedni przepis na sok.

Wyeliminuj ze swojej diety: Przetworzoną żywność, produkty mleczne, żywność z mąki i cukru, która jest bogata w tłuszcze i uboga w błonnik. Następnie pij sok codziennie, a prawdopodobnie zauważysz poprawę.

Czytaj więcej na: http://bimbo24.pl

Zobacz