Hurom

Hurom One Stop H-AI. Czy to najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa?

Redakcja Wyciskarki Opinie

Pojawiają się opinie, że wyciskarka Hurom One Stop H-AI to najlepsza wyciskarka na rynku. Dlatego chcemy sprawdzić jak jest w rzeczywistości i dlatego właśnie ta recenzja będzie krótko przedstawiać to urządzenie. Na rynku znajduje się już sporo urządzeń wolnoobrotowych, pojawia się więc pytanie, który sprzęt będzie faktycznie najlepszy. O marce Hurom mówi się w bardzo dobrych słowach i pojawiają się także opinie, że wśród wyciskarek to urządzenia, która faktycznie się wyróżniają i niekiedy określa się je jako Apple w segmencie obróbki warzyw i owoców. Jeśli chodzi o Hurom One Stop H-AI jest to urządzenie najbardziej zaawansowane wśród tych proponowanych przez tą markę. Jest to wynik 40 lat doświadczenia, badań i analiz prowadzonych przez firmę i rzeczywiście jest to sprzęt z najwyższej półki. Jednak cena 2500 złotych wpływa na stawiane pytanie czy warto taki sprzęt kupić.

Krótka specyfikacja

  • Moc: 200W
  • Materiał obudowy: plastik
  • Obroty silnika: 60 obr/min
  • Obroty szczotki: 23 obr/min
  • Wymiary (G x S x W): 435 x 160 x 296 mm
  • Waga: 6,4 kg
  • Pojemność misy: 500 ml
  • Wyciskarka inna niż wszystkie

Wyciskarka ma ustawiony slimak w pionie. To rozwiązanie stosowane w niektórych sprzętach, ale to zaproponowane przez Hurom to cos zupełnie innego niż to co zobaczymy w tanich dyskontowych urządzeniach. Dostajemy bowiem urządzenie, które ma dużo bardziej zaawansowaną technologie i to właśnie ten czynnik, który sprawia, że ta wyciskarka faktycznie jest inna niż wszystkie. Otwór wsadowy ma 12 cm, dlatego nie trzeba dzielić produktów na małe kawałki. Włożone składniki są rozdzielone na początek na mniejsze kawałki przez specjalne ostrza osadzone w górnej części. Dalej dwa ostrza misy dzielą składniki i przesuwają do komory wyciskania. Wszystko jest tak przygotowane, że produkty maja swój samoistny ruch, dlatego nasza rola to tylko włączenie urządzenia. Nastepnie składniki są przetwarzane przez wałek, który wyciska z dokładnością każdą kroplę soku. To sposób na to, by uzyskać pełnowartościowy sok. Specjalne szczotki dodatkowo omiatają misę, sok jest jednolity i nie będzie spieniony. W każdej chwili przygotowany sok można odprowadzić do zewnętrznego pojemnika.

Urządzenie Hurom One Stop H-AI to niewątpliwie jedna z bardziej skomplikowanych wyciskarek na rynku. Ilość pracjących elementów jest bardzo duża, jednak wszystkie są rzeczywiście świetnie przygotowane i ze sobą spasowane, dlatego nie będzie trzeba obawiać się, że urządzenie będzie awaryjne. W dominującej części urządzenie wykonane jest z tworzyw sztucznych, ale jest to wytrzymały plastik i nie trzeba obawiać się o sprzęt. Urządzenie otrzymuje również 4 lata gwarancji. W sprzęcie używany jest indykcyjny, bezszczotkowy silnik, który również jest tym elementem, który dodatkowo poprawia wytrzymałość tego sprzętu. Wykluczenie szczotek sprawia, że silnik nie będzie się tak szybko zużywał.

Czy warto kupić Hurom One Stop H-AI?

Niewątpliwie jest to urządzenie zrobione doskonale i warto się na nie zdecydować. Prosta obsługa, ale wysoka skuteczność sprawia, że Hurom daleko w tyle zostawia konkurencje i faktycznie wyciskarka należy do najlepszych na rynku urządzeń. Wydaje się, że na polskim rynku faktycznie nie ma lepszego urządzenia niż Hurom One Stop H-AI.

Zobacz