Przepisy i porady

Jak włączyć każdą część tego superfood Papaja w Anti-Cancer diety

Redakcja Wyciskarki Opinie

Ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2017 r.

Tradycyjną metodą leczenia raka zawsze była chemioterapia w przypadku większości rodzajów nowotworów. W przypadku innych konieczna jest radioterapia. Grupa studentów z Uniwersytetu w Karaczi wzięła sprawy w swoje ręce i postanowiła zbadać korzyści zdrowotne płynące z owocu, papai. Okazuje się, że ten owoc nie tylko ma pyszny smak jako korzyść, ale może leczyć raka, a więcej niż jeden Uniwersytet przeprowadził badania, aby dostarczyć dowód.

Właściwości lecznicze liści papai

Liście papai pełnią kluczową rolę dla zdrowia. To, co sprawia, że liście papai są tak wyjątkowe, to fakt, że mają mleczny sok i zawierają acetogeniny, które są niezbędne do zapobiegania i zabijania wzrostu komórek rakowych. Acetogeniny to grupa naturalnych związków fitochemicznych, które wykazują działanie przeciwnowotworowe.

Badania wykazały, że liście papai mogą nawet zatrzymać wzrost komórek raka piersi, zatrzymać przerzuty, jednocześnie normalizując cykl komórkowy. Naukowcy z University of Illinois są przekonani, że aktywność przeciwutleniająca jest tym, co sprawia, że papaja jest skutecznym środkiem przeciwnowotworowym.

Naukowcy odkryli również, że liście papai zawierają substancje, które mogą powstrzymać raka na jego drodze, zwłaszcza raka płuc, wątroby, piersi i szyjki macicy.

Możesz skorzystać z tych zmieniających życie liści papai, pijąc herbatę z liści papai. Przygotowanie tej herbaty wymaga 10 liści, które są pocięte. Liście gotujemy w pół galonie wody, aż ilość zmniejszy się do jednej kwarty i odstawiamy do ostygnięcia. Najlepiej jest przechowywać herbatę w lodówce przez okres do dwóch dni w szklanym słoiku, który ma szczelną pokrywkę.

Przejdź tutaj, aby dowiedzieć się więcej o wielu powodach, dla których warto pić sok z liści papai i jak go przyrządzić.

Nie wyrzucaj nasion papai

Podobnie jak w przypadku każdego owocu, ludzie mają tendencję do wyrzucania nasion do kosza. Zanim wyrzucisz nasiona papai, być może będziesz chciał przemyśleć swoją decyzję. Nasiona mogą mieć niezwykły smak - coś w rodzaju mieszanki pomiędzy czarnym pieprzem a musztardą.

Jeśli uda Ci się przebrnąć przez ten smak, możesz czerpać z nich kilka korzyści zdrowotnych. Nasiona papai nie tylko powstrzymują raka, ale także pomagają pozbyć się innych problemów, takich jak pasożyty, marskość wątroby, zakażenia gronkowcem, bakterią E.Coli, a nawet zatrucia pokarmowe.

Ponieważ nasiona papai są tak silne i potężne, nie trzeba ich wiele na jednym posiedzeniu. Jedzenie nasion jest proste; wszystko, co musisz zrobić, to wyskrobać je i zjeść kilka na raz.

Po skończeniu delektowania się nowym superfood, przechowuj resztę nasion w lodówce, jeśli planujesz używać ich regularnie. Jeśli jednak chcesz je jeść tylko od czasu do czasu, możesz przechowywać je w zamrażarce.

Powiązane czytanie: Jak jeść nasiona papai, aby odtruć wątrobę, nerki i uzdrowić przewód pokarmowy.

Jedz więcej owoców papai, nowego superfoods

Pomarańczowo-różowy kolor papai oznacza, że jest ona naładowana zwalczającymi raka karotenoidami. Owoc ten zawiera nie tylko beta karoten, ale także dużą ilość likopenu, który jest wysoce reaktywny wobec wolnych rodników i tlenu.

Kilka badań epidemiologicznych wykazało istnienie związku pomiędzy spożyciem likopenu a ryzykiem zachorowania na raka prostaty. Likopen jest biodostępny i gromadzi się w tkance prostaty, zapobiegając nowotworom.

Innym potężnym związkiem występującym w papai są izotiocyjaniany. Podczas eksperymentów na zwierzętach wykazano, że związek ten chroni przed rakiem prostaty, trzustki, okrężnicy, płuc i piersi. Izotiocyjaniany mają taki sam potencjał zapobiegania nowotworom u ludzi. Naukowcy odkryli związek pomiędzy regulacją cyklu komórkowego a śmiercią komórek. Kiedy komórki rakowe obumierają, zazwyczaj nie powodują już żadnych problemów.

Powiązane czytanie: Wiele niezwykłych korzyści zdrowotnych płynących z owocu papai. Wskazówki na temat tego, czego szukać i jak wybrać papaję niemodyfikowaną genetycznie.

Włączenie tego superżywności do swojej diety jest łatwe ze względu na jego smak. Możesz dodawać ją do smoothie, mieszać z innymi owocami, dodawać do płatków owsianych lub jeść samą. Informacje te nie mają na celu zastąpienia porady lekarza, ale raczej być informowani o najnowszych badaniach i studiów dostępnych, które wskazują, że papaja jest istotnym sposobem zapobiegania i leczenia raka.

Niektóre z linków, które zamieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z ich stosowaniem, a nie z powodu prowizji, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej

Zobacz