Przepisy i porady

5 Korzyści zdrowotnych płynących z soku

Redakcja Wyciskarki Opinie

Wyciskanie to nie tylko nowa moda na młodych ludzi.

Wierzcie lub nie, sok jest tu od setek lat. Nie bez powodu, ponieważ soki mają wiele korzyści dla zdrowia.

Przy tak intensywnym życiu, jakim wszyscy żyjemy, trudno jest śledzić świeże owoce i warzywa, które spożywamy na co dzień. Bądźmy szczerzy przez chwilę, większość z nas nie jest fanem udławienia się jarmużem, musztardą, czy śmiemy to mówić... rukolą w wolnym czasie.

Na szczęście, sok z warzyw i owoców ułatwia otrzymywanie codziennej dawki warzyw i owoców, dzięki czemu możesz czerpać z nich wszystkie wspaniałe korzyści zdrowotne!

Uwaga: Jeśli jesteś nowy w soku lub jeśli po prostu chcesz niektóre pyszne przepisy spróbować, przejrzyj nasz szeroki wybór szefa kuchni przepisy na sok tutaj.

5 największych korzyści zdrowotnych związanych z sokiem

1. Zwiększona ilość witamin i minerałów w diecie

Sok ma zdolność do zapewnienia organizmowi zdrowego źródła witamin i minerałów, których w przeciwnym razie mógłby brakować w diecie. Jeśli nie pomyślałeś o tym przez jakiś czas, witaminy i minerały są dla Ciebie dobre! Pomagają nam rosnąć, myśleć, pracować i wiele więcej.

Jeżeli Twojemu organizmowi brakuje kilku głównych witamin i minerałów, może to oznaczać, że nie pracuje on w pełni. Jeżeli nie jesteś fanem albo masz dość jedzenia całych owoców i warzyw, to sok jest zabawnym sposobem na włączenie ich do diety - a jednocześnie zdobycie wszystkich witamin i składników odżywczych, których potrzebuje twoje ciało.

2. Potencjalna warstwa masy ciała

Włączenie soku do diety może pomóc w utracie wagi. W zależności od owoców i warzyw, które spożywasz, możliwe jest, że rano, po południu, a nawet wieczorem sok jest mniej kaloryczny niż zwykłe przekąski.

W wielu przypadkach może to oznaczać, że masz niedobór kalorii, co jest świetnym przepisem na utratę kilku kilogramów. Chociaż zalecamy spożywanie zdrowych posiłków przez cały dzień, to jednak sok jest doskonałym (i pysznym) uzupełnieniem dla wszystkich owoców i warzyw, których może Ci brakować.

3. Zwiększona energia

Jesteśmy przyzwyczajeni do rutyny: Obudźcie się, przygotujcie się, weźcie filiżankę kawy i zacznijcie nasz dzień.

Zauważyłeś, że trochę za bardzo polegasz na kofeinie? Może nie być rannym człowiekiem, albo tracisz parę około 14:00. Sokowanie to wspaniały sposób na doświadczenie zwiększonej energii bez uzależnienia się od napojów zawierających kofeinę.

Jednym z wielu sposobów na zwiększenie naszego poziomu energii jest spożywanie większej ilości żywności zawierającej witaminy z grupy B. Obejmuje to zieleninę liściastą, niektóre owoce cytrusowe, buraki, imbir i inne. Sok jest szybkim, zdrowym i łatwym sposobem na wprowadzenie tych witamin z grupy B do Twojego organizmu.

Jeśli szukasz wspaniałego przepisu na sok, wypróbuj nasz Pineapple Turmeric Wellness Cold Pressed Juice Shot! Składniki te są wypełnione niesamowitymi przeciwutleniaczami, za które Twój organizm będzie Ci wdzięczny. Wypróbuj je i upewnij się, że powiesz nam jak to jest na naszym forum społeczności Goodnature.

4. Zmniejszenie stanu zapalnego i zresetowanie ciała

Jeśli cierpisz na ból lub stan zapalny jakiegokolwiek rodzaju, sok może być doskonałym uzupełnieniem dla Ciebie ze względu na jego właściwości przeciwzapalne. Spożywanie ciemniejszych, liściastych, zielonych warzyw i owoców, które są wypełnione witaminą C, będzie odżywiać Twój organizm antyoksydantami.

Utrzymanie diety pełnej owoców i warzyw o dużej zawartości składników odżywczych daje przewagę nad stanem zapalnym, ewentualnie zmniejszając skutki uboczne. Jeśli potrzebujesz zresetować swoje ciało, świeże soki oczyszczające są doskonałym sposobem, aby pomóc Ci naładować swoje ciało i zacząć od nowa. Jeśli potrzebujesz zresetować swoje ciało, świeże soki oczyszczające są doskonałym sposobem, aby pomóc Ci naładować swoje ciało i zacząć od nowa. Chociaż Twoje ciało ma pewne organy, aby pomóc oczyścić się z toksyn, sok ma zdolność do skoku rozpocząć swoje oczyszczanie jeszcze bardziej.

5. Ochrona przed chorobami

Picie soku z różnych owoców i warzyw ma zdolność do zwiększenia spożycia substancji odżywczych, które wprowadzą do organizmu witaminy i minerały. Są one niezbędne w ochronie przed chorobami takimi jak choroby serca, wysoki poziom cukru we krwi, problemy z układem trawiennym, układem odpornościowym, wysokim ciśnieniem krwi i innymi.

Zielony sok w szczególności może pomóc zmniejszyć toksyny w organizmie wraz ze zdrowym odżywianiem i ćwiczeniami fizycznymi! Fitochemikalia zawarte w soku są w stanie rozpuścić wolne rodniki w organizmie - wolne rodniki narażają wiele osób na większe ryzyko chorób.

Chociaż zielony sok może nie obniżyć Twoich rachunków za opiekę zdrowotną, może pomóc Ci w rozwoju wielu chorób, którym można zapobiec. Jeśli zazwyczaj nie spożywasz owoców i warzyw, sok jest świetnym rozwiązaniem!

Zobacz