Hurom

Poznaj opinie na temat wyciskarki HUROM HH 2G

Redakcja Wyciskarki Opinie

Model HH 2G to dzieło marki Hurom. W sprzedaży dostępny jest od roku 2014. W stosunku do swoich poprzedników wyciskarka HH 2G wyposażona została w nowego rodzaju silnik, który pracuje  z nieco mniejszą prędkością. Pozwala to na znacznie lepsze kontrolowanie wylotu pulpy. Dlatego też dzięki tej wyciskarce można przygotować sok czysty i klarowny oraz gęste koktajle.

Nieco zmienił się także sam design wyciskarek Hurom. Model HH 2G posiada nowy wał, sito oraz misę o pojemności 500 ml z podziałką do odmierzania odpowiedniej ilości płynu. W przypadki wyglądu zewnętrznego model ten przypomina nieco model 700. Tym razem producent zapewnia, że żaden element wyciskarki nie zawiera związku o nazwie Bsifenol A, który ma wywoływać różnego rodzaju choroby.

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być też zatyczka pozwalająca na zatrzymywanie soku w środku urządzenia i przelanie go w dowolnie wybranym momencie. Dzięki temu podczas produkcji mleka można do niego dokładać nowe składniki.

Co jednak jest najważniejsze, nowy silnik pracujący z prędkością 43 obroty na minutę, skutecznie zapobiega utlenianiu się soku, co jak wiadomo prowadzi do pozbawienia go cennych wartości odżywczych. Sam napęd przeniesiono z kolei na wał, a brak zębatek powoduje, że urządzenie jest znacznie cichsze niż jego poprzednicy.  Znacznie lepsza kontrola wylotu pulpy oraz nowy system wycieraczek dopasowano w taki sposób, aby uniknąć utknięcia surowca w urządzeniu, zatkaniu go czy konieczności wysłania do profesjonalnego serwisu. Kontrola pulpy znajdująca się w misie pozwala też na stworzenie soku z mniejszą czy większą ilością włókien.

Model HH 2G wyposażono także w pionową wyciskarkę jednoślimakową. Dlatego też warzywa i owoce wkładane do leja same przesuwają się stopniowo w kierunku wała i nie trzeba dociskać ich tamperem.  Całość wykonano z materiału GE-ULTEM, który cechuje się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia.

Poza tym pionowa wyciskarka gwarantuje też użytkownikowi uzyskanie większej ilości soku z surowca,  to wszystko za sprawą technologii wolnego wyciskania. Hurom powiększył w końcu powierzchnię sita, co sprawia, że sok po wyciśnięciu wypływa znacznie szybciej niż do tej pory. Testy pokazały, że technologia 2G pozwala uzyskać nawet 30% więcej soku niż miało to miejsce w przypadku wyciskarek 1G. W tych wyciskarkach pulpa jest bowiem znacznie lepiej wykorzystana.

Instytut ds. Badań nad Żywnością z Korei Południowej potwierdził także, że dzięki wyciskania za pomocą wyciskarki 2G można z surowców uzyskać finalnie 42% więcej witaminy C i A niż w poprzednich modelach wyciskarek Hurom. Poza tym producent oferuje dość długi okres gwarancji (10 lat), a samo czyszczenie urządzenia nie należy do zbyt skomplikowanych. Trzeba jedynie miskę napełnić wodą i uruchomić tzw. bieg wsteczny. Wówczas maszyna dokładnie wypłukuje z siebie pozostałości owoców i warzyw. Potem pojemnik opróżnia się. Model HH 2G jest wygodny w codziennym użytkowaniu z uwagi na dodatkowe wyposażenie - zestaw szczotek do czyszczenia.

 

OPINIE 
 

 
Damian
POLECAM 


Na początku byłem nastawiony na Green Star ponieważ jest już w rodzinie oraz u znajomego w domu. W ostatniej chwili przeglądając internet natrafiłem na model wyciskarki pionowej Hurom. HH2G pojawił się przesżło w naszym domu rok temu. Razem z żoną wyciskamy codziennie pełnowartościowe soki dla naszej rodziny. Wyciskarka radzi sobie świetnie zarówno z owocami jak i warzywami. Sok wychodzi bardzo klarowny. Porównując z wyciskarkami posaidanymi przez bliskie otoczenie nasza sprawuje się najlepiej. 

ZALETY WADY
cicha praca brak
ładny wygląd  
wydajna  
mocna  
   


xxo67
POLECAM 


Zacznę od tego, że w domu dotychczas używałam sokowirówki. Porównianie wyciskarki ze starym sprzętem to jak niebo a ziemia. Wyciskarka bez problemu robi sok z praktycznie wszystkiego. Jedyną wadą, która mi przychodzi do łowy to blokowanie podczas pracy na twardych warzywach. Mimo to bieg wsteczny rozwiązuje ten problem. Przy drobnym sitku powstaje bardzo klarowny, smaczny sok. Dyużym plusem jest szybkosć demontażu i łatwość mycia. Praktycznie wszystkie elementy możemy zdjąć i włożyć pod wodę. Dobra jakość adekwatna do ceny. 

ZALETY WADY 
mocna blokowanie się
cicha   
kompaktowa   

 


 

Edyta
POLECAM Być może ciężko napisać obiektywną ocenę po 2óch dniach użytkowania, ale co  mnie zadziwia to cichość pracy i maksymalna wydajność urządzenia. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Mimo wysokiej ceny, którą uważam za jedyną wadę produktu, uważam że jest ona adekwatna do oferowanej przez producenta jakości. 

ZALETY WADY
wydajność cena
jakość komponentów  
ładny design  
cicha praca
jakosć soków 
Zobacz