Przepisy i porady

Usuń kwas moczowy z organizmu i zredukuj ból stawów za pomocą tego prostego składnika

Redakcja Wyciskarki Opinie

Ostatnia aktualizacja 19 czerwca 2017 r.

Czy wiesz, że wysoki poziom kwasu moczowego może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Według Mayo Clinic, wysoki poziom kwasu moczowego, lub hiperurykemia, to nadmiar kwasu moczowego we krwi. Kwas moczowy jest wytwarzany podczas rozpadu puryny, substancji występującej w wielu pokarmach.

W normalnych i zdrowych warunkach kwas moczowy rozpuszcza się we krwi, przechodzi przez nerki i jest eliminowany z moczem. Jednak często niewłaściwe pokarmy, które spożywamy, prowadzą do krystalizacji kwasu moczowego.

Nadmierne spożycie cukru może przyczynić się do wysokiego poziomu kwasu moczowego. Stwierdzono, że fruktoza podnosi poziom kwasu moczowego, prowadząc do obniżenia poziomu tlenku azotu, podwyższenia poziomu angiotensyny i skurczów komórek mięśni gładkich, które prowadzą do podwyższenia ciśnienia krwi i potencjalnego uszkodzenia nerek.

Wyższy poziom kwasu moczowego został również powiązany z niskim poziomem stanu zapalnego, który może prowadzić do wielu chorób.

Prawidłowy poziom kwasu moczowego wynosi:

    Mężczyźni: 3,4-7,0mg/dl Kobiety: 2,4-6,0 mg/dl

Ocet jabłkowy z cydru

Ocet jabłkowy jest naturalnym detoksykantem, który może pomóc usunąć z organizmu odpady, takie jak kwas moczowy. Skutecznie usuwa również toksyny, nadmiar wody i szkodliwe mikroby. Pomaga również przywrócić równowagę pH w organizmie i zapewnia korzyści przeciwzapalne i przeciwutleniające.

Głównym składnikiem uważanym za najbardziej skuteczny w leczeniu i zapobieganiu podagrze jest kwas octowy. Kwas octowy zmienia się w zasadowy wewnątrz organizmu, tworząc środowisko o zrównoważonym pH, które zapobiega podagrze.

Picie octu jabłkowego rozbija kryształy kwasu moczowego i zapobiega ich ponownemu tworzeniu się w stawach poprzez oczyszczanie krwi z toksyn i poprawę krążenia. Musi to być jednak surowy, niepasteryzowany, niedestylowany ocet jabłkowy bez żadnych dodatków.

Wiele osób doświadczyło ulgi od objawów podagry w kilka godzin po użyciu octu jabłkowego, podczas gdy inni zgłosili ulgę po kilku dniach.

Organiczny ocet jabłkowy Bragg's Organic Apple Cider Vinegar jest zalecany ze względu na posiadanie wszystkich właściwych proporcji składników odżywczych i enzymów, aby był skuteczny do bezpiecznego stosowania.

    Dodaj 1-2 łyżki stołowe surowego, organicznego, niepasteryzowanego octu z jabłek do szklanki wody. Pij ten roztwór dwa lub trzy razy dziennie.

Dla pełnego efektu terapeutycznego, weź 2-3 łyżki stołowe, 2-3 razy dziennie.

Niektóre z linków, które zamieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie i dokonasz zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z ich stosowaniem, a nie z powodu prowizji, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej
Pokaż komentarze (4)

Zobacz