Przepisy i porady

Najczęstsze błędy popełniane podczas przygotowywania smoothies

Redakcja Wyciskarki Opinie

Smoothies to zdrowe, pyszne napoje, które zawierają mnóstwo witamin i są bardzo łatwe w przygotowaniu. W poprzednim wpisie na blogu wyjaśniliśmy, jak zrobić je w trzech prostych krokach i w bardzo krótkim czasie. Ten naturalny napój bezalkoholowy jest idealny do picia o każdej porze dnia: podczas porannych przygotowań, w czasie przerwy w pracy i ładowania akumulatorów, w porze lunchu, w ramach przerwy popołudniowej, w porze kolacji... każda pora jest dobra! Są one bardzo proste w wykonaniu i mają wiele zalet. Jednak podczas przygotowywania smoothie łatwo popełnić błąd i zepsuć efekt końcowy. W tym wpisie omówimy niektóre z nich, abyś mógł je zastosować w praktyce, niezależnie od tego, czy prowadzisz jeden z wielu biznesów hotelarskich, w których rozprowadzasz smoothie (kawiarnie, hotele, restauracje, szkoły, szpitale, siłownie, firmy cateringowe, food trucki itp.

DODAWANIE DUŻEJ ILOŚCI CUKRU

Użycie dodatkowego cukru do posłodzenia smoothie może zamienić go w prawdziwą bombę kaloryczną i sprawić, że utracisz wszystkie te cechy, które sprawiają, że jest to zdrowy napój. Pamiętaj: wiele owoców, których używasz, już zawiera cukry. Jeśli przygotowujesz swoje smoothie z użyciem saszetek Life Smoothies, nie będziesz miał tego problemu, ponieważ nie dodajesz do nich cukru, konserwantów ani barwników żadnego rodzaju. Ciesz się najlepszym smakiem, a także zdrowym produktem. Nie musisz z niczego rezygnować!

ZA DUŻO OWOCÓW

To bardzo podobne do poprzedniego punktu. Nawet jeśli Twój napój nie zawiera cukrów dodanych, nadmiar owoców w smoothie może zwiększyć liczbę zawartych w nim kalorii, zamieniając go w napój, który nie jest już zdrowy. Produkty Life Smoothies są dostarczane w indywidualnych saszetkach zawierających odpowiednie ilości owoców na każdą jednostkę. Zapomnij o konieczności ważenia owoców, kupowania całych owoców, gdy potrzebujesz tylko części, lub szukania w Internecie informacji o ich wartościach odżywczych... Dzięki nam to wszystko jest o wiele łatwiejsze.

MIESZANIE SKŁADNIKÓW, KTÓRE DO SIEBIE NIE PASUJĄ

Jeśli losowo wybierzesz owoce i wrzucisz je do blendera, rezultat prawdopodobnie nie będzie smakował najlepiej. Kiedy przygotowujesz smoothie, ważne jest, aby wiedzieć, które składniki najlepiej łączą się z innymi; jakie mieszanki są odpowiednie, aby wzmocnić smaki, które lubimy; a przede wszystkim, aby wiedzieć, jak wydobyć to, co najlepsze z każdego owocu. W przypadku m.in. Acai Kick, Caribbean Kiss, Green Machine, Raspberry Love, Strawberry Split, Mango Paradise i Tropic Colada ilości są precyzyjnie obliczone, tak aby smak był zawsze taki sam.

NIEUŻYWANIE MROŻONYCH OWOCÓW

Mrożone owoce mają wiele zalet w porównaniu ze świeżymi - jak już wyjaśniliśmy w innym wpisie na blogu. Są bardziej ekonomiczne. Zawsze są w sezonie i w idealnym momencie dojrzałości. Nie psują się. Nie trzeba ich myć, kroić ani obierać. Nie ma ryzyka, że zawiera złe bakterie... Czy potrzeba więcej powodów? Podamy Ci jeszcze jeden: jest pyszny!

UŻYWANIE NIEODPOWIEDNICH DODATKÓW

Istnieją idealni towarzysze Twoich smoothie, dodatki, które mogą wzmocnić ich smak i sprawić, że będą jeszcze lepsze. Ale może się też zdarzyć coś zupełnie przeciwnego. Wybieraj dobrze, bo zły wybór może zrujnować efekt końcowy. Nie wszystkie składniki pasują do wszystkiego. Kawałki owoców i warzyw, orzechy... Jest wiele możliwości!

Jak widzisz, przygotowanie smoothie jest proste, ale musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów. Bo choć łatwo jest je zrobić, łatwo też je zepsuć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach Life Smoothies, zadzwoń do nas pod numer +971 52 392 1761 lub napisz do nas na adres info@lifesmoothies.ae. Z przyjemnością Ci pomożemy!

Zobacz