Hurom

H-100 (Hurom) - recenzja

Redakcja Wyciskarki Opinie

Hurom H-100 to nowoczesne wyciskarka, w której metalowe sito zastąpione zostaje specjalnymi filtrami. Filtr wewnętrzny tworzony jest z Ultemu, a zewnętrzy ze szkła akrylowego PMMA. Po wyciśnięciu soku wystarczy tylko płukanie elementów wyciskarki więc mycie tego urządzenia jest dużo łatwiejsze niż tych spotykanych do tej pory. To jednocześnie pierwsza pionowa wyciskarka, w której nie pojawia się stop metalu, a brak sita metalowego od razu skraca faktycznie czas przeznaczony na mycie tego urządzenia. To nowa jakość w wyciskarkach.

Mycie w 5 Sekund

Jeśli ktoś uważa, że mycie wyciskarki jest kłopotliwe to właśnie Hurom H-100 rozwiązuje ten problem. Robimy sok, płukamy pojemnik i robimy kolejny sok. Urządzenie jest bardzo wygodne i mycie wyciskarki nie było jeszcze tak proste. Nie będzie trzeba również używać szczotki. Producent wprowadza nowoczesne rozwiązanie, w którym wyciskanie soku realizuje się pod wysokim ciśnieniem i dzięki temu minimalizuje się utratę odżywczych składników. Tylko ta marka posiada takie rozwiązania w swojej ofercie.  Przygotowanie takiego sprzętu wymagało wieloletniej pracy i przygotowywania różnych rozwiązań, tak by po wielu latach testów faktycznie sprawdzić, że taka opcja w praktyce będzie się sprawdzała najlepiej. Różnica między filtrem i sitem jest tutaj taka, że filtr nie pozwala na gromadzenie się pulpy między szczelinami. Dzięki temu sok wyciska się łatwo, a potem również łatwo myje się takie urządzenie.

Jakość Soku To Rzecz Najważniejsza

Oczywiście tak przygotowane rozwiązania nie zmieniają najważniejszego a wiec faktu, że sok przygotowywany z użyciem wyciskarki będzie najlepszym pod katem jakości. Uzyskiwanie soku na zimno to najlepsza możliwa technika, ponieważ nie ma wysokiej temperatury, tarcia, które zabijają witaminy i enzymy. Dlatego właśnie sokowirówki i wyciskarki z wysokim poziomem obrotów nie zagwarantują dobrej jakości. Można więc powiedzieć, że Hurom H-100 to urządzenie, w którym producent wypracował złotą zasadę minimum obrotów a maksimum wydajności i wartości w soku. Sprzęt wykonuje 43 obroty na minutę, ale pracuje z dużą siła, dlatego efektywnie wyciska sok. Urządzenie pozwala na przygotowywanie soków z owoców, twardych korzeniowych warzyw czy warzyw liściastych. Dlatego ten sprzęt będzie u każdego dobrze się sprawdzał i da duże praktyczne możliwości. W sprzęcie pojawiają się różne filtry i można z nim przygotować soki klarowne, gęste czy lody, sorbety, pasztety. Z praktycznych rozwiązań producent postarał się również o dużą średnicę komory wsadowej. Jest ona również podwójna, można tam jednocześnie wyciskać więcej warzyw i owoców, przebiega to wszystko komfortowo, łatwo, szybko. Sprzęt należy do najlepszych urządzeń na rynku, gwarantuje wyciskanie bardzo dokładne, dzięki czemu pozostająca pulpa nie trafia do misy sokowej, a jednocześnie zostaje w bardzo suchej formie, dzięki czemu faktycznie widać, że sprzęt był efektywny w swojej pracy i wycisnął wszystko to co najcenniejsze. Wyciskarka Hurom H-100 dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych.

Zobacz