Przepisy i porady

Przyprawiony sok arbuzowy Detox, który łagodzi ból i oparzenia.

Redakcja Wyciskarki Opinie

Pozwólcie, że przedstawię wam mój ulubiony i super uzależniający letni sok detoksykacyjny.

Jest super pikantny. Wystarczająco dużo, by zauważyć upał, przynajmniej. Wystarczająco słodki, żebyś się uśmiechnęła. I bardzo orzeźwiający. Ten sok łączy w sobie dwa potrawy, które nie mogłyby być bardziej przeciwstawne, ale zaskakująco dobrze do siebie pasują: arbuz i pieprz kajeński.

Korzyści żywieniowe i zdrowotne

Wspólnie te składniki działają na poprawę zdrowia i odświeżenie organizmu wewnątrz i na zewnątrz.

1. Arbuz

Oprócz zaspokajania pragnienia, arbuz jest bogatym w składniki odżywcze naturalnym środkiem moczopędnym. Uwalnia wzdęcia z wysokiej zawartości wody i dostarcza odżywczych składników odżywczych takich jak witamina A i C. Witamina C jest znanym przeciwutleniaczem, który wzmacnia nasz system odpornościowy, pozwalając naszemu organizmowi zwalczać infekcje i choroby.

Arbuz zawiera również likopen zwalczający raka. Jego zawartość likopenu jest nawet większa niż pomidorów.

Sok z arbuza - jak to się robi w tym przepisie - jest szczególnie dobrym sposobem na spożycie tego jaskrawoczerwonego owocu. Sok arbuzowy zawiera cytrulinę, aminokwas, który został znaleziony jako ochrona przed bólem mięśni.

Ponadto, arbuzy są znane jako super oczyszczające i alkalizujące. Pomagają wypłukać wszystko!

Pieprz Cayenne

Cayenne pieprz revs up swój metabolizm i pomaga spalić kilka dodatkowych kalorii. Ten południowoamerykański pieprz jest bogaty we flawanoidy i karotenoidy, które przyczyniają się do zdrowia oczu i spowalniają początek zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem.

Kajenna zawiera również kapsaicynę, która okazała się skuteczna w uśmierzaniu bólu, a także w poprawie funkcji stawów i sztywności mięśni. Cayenne służy jako doskonały środek zaradczy dla osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów lub podagrę.

Ponadto, ze względu na swój pikantny kopniak, spożywanie papryki cayenne podnosi temperaturę ciała i sprawia, że się pocisz. Choć niektórzy z nas nie przepadają za poceniem się, to jednak to naturalne zjawisko jest dość korzystne dla naszego zdrowia. Pocenie się pozwala naszemu ciału na detoksykację poprzez wypłukiwanie toksyn i innych niepożądanych substancji. Ponadto pocenie się otwiera pory i pomaga utrzymać świeży wygląd skóry.

Może wolisz mniej pikantne, więc używaj mniej pieprzu cayenne, ale ilość każdego z wymienionych przeze mnie składników kończy się PERFECT. Obiecuję.

Arbuz Cayenne Detox Juice

Służy: 2 (4 kubki) Czas przygotowania: 5 minut

Składniki: 1/2 arbuza średniej wielkości, pokrojony w kwadraty 1/8 łyżeczki pieprzu cayenne lub do smaku

Instrukcje: Dodać wszystkie składniki do miksera i wymieszać do uzyskania gładkiej powierzchni. Wlać do słoików i uzupełnić kostkami lodu. Ciesz się!

Zobacz