Przepisy i porady

Przepis na sok z buraków cukrowych poprawiający ciśnienie krwi i zdrowie układu krążenia

Redakcja Wyciskarki Opinie

Buraki są bardzo pożywnym warzywem korzeniowym, a ich smak jest wspaniały. Zawierają dużą ilość pożytecznych witamin i minerałów i są naturalnym źródłem węglowodanów, które zasilają organizm człowieka w energię.

Dzięki bogactwu składników odżywczych i różnym sposobom ich wykorzystania, nie ma powodu, aby nie włączać buraków do swojej regularnej diety.

Skorzystaj z przepisu na sok z buraków, aby poprawić swoje ciśnienie krwi i stan zdrowia układu krążenia, a także odkryj inne korzyści płynące ze spożywania tego super jedzenia.

Jak sok buraczany poprawia ciśnienie krwi?

Statystyki dotyczące wysokiego ciśnienia krwi w USA

Strona CDC podaje, że około 75 milionów dorosłych Amerykanów (32%) ma wysokie ciśnienie krwi - to jeden na trzech dorosłych! W 2014 roku wysokie ciśnienie krwi przyczyniło się do ponad 1100 zgonów w USA, każdego dnia - 410 000 zgonów rocznie!

Nie bierz udziału w tych statystykach. Z nadciśnieniem można sobie poradzić/kontrolować je jedząc lepiej i pijąc codziennie szklankę soku z buraków. Podążanie naturalną drogą daje szansę na poprawę.

Z drugiej strony, przyjmowanie leków na nadciśnienie tylko tłumi objawy bez gwarancji, że kiedykolwiek poczujesz się lepiej. Przyjmowanie pigułek w celu kontroli ciśnienia krwi może powodować tylko skutki uboczne, które pojawią się w Twoim zdrowiu, w późniejszym okresie życia.

Wysokie ciśnienie krwi i twoje serce

Nieleczone wysokie ciśnienie krwi może spokojnie uszkodzić organizm, zanim wystąpią jakiekolwiek objawy. Przy długotrwałym, niekontrolowanym nadciśnieniu, Twoje ciśnienie krwi zwiększa przepływ krwi przez tętnice, co powoduje ich stwardnienie, uszkodzenie i zwężenie.

Z czasem, stałe wysokie ciśnienie krwi w tych uszkodzonych tętnicach może spowodować potencjalne pęknięcie, które może doprowadzić do zagrażającego życiu krwawienia wewnętrznego (zwanego tętniakiem).

Jedna szklanka soku z buraków cukrowych A Day

Badanie pokazuje, że jedna szklanka soku buraczanego dziennie korzystnie wpływa na obniżenie ciśnienia krwi u osób z nadciśnieniem (nadciśnieniem).

Przedmiotowe badanie wykazało, że trzy godziny po wypiciu 17 uncji soku buraczanego, wolontariusze wykazali spadek ciśnienia krwi, który trwał do 24 godzin po wypiciu soku!

Naukowcy stwierdzili, że "nieorganiczna suplementacja azotanami i sokiem buraczanym wiązała się ze znacznym spadkiem skurczowego ciśnienia krwi".

Surowe buraki zawierają wysoki poziom azotanów (NO3), które organizm wykorzystuje w razie potrzeby do przekształcenia w biologicznie aktywny azotyn (NO2) i tlenek azotu (NO).

Tlenek azotu jest kluczową cząsteczką, którą nasz organizm produkuje, aby pomóc wszystkim naszym 100 bilionom komórek komunikować się ze sobą, przekazując sygnały w całym organizmie. Przenika on do podstawowych mięśni i działa jak silny środek rozszerzający naczynia krwionośne, który rozluźnia tętnice. Dlatego też tlenek azotu odgrywa kluczową rolę w ciśnieniu krwi i ogólnym obiegu krwi. Jest on również pomocny w zwalczaniu stanów zapalnych i stresu oksydacyjnego.

Sok buraczany zwiększa wytrzymałość i wytrzymałość sportową

Badania wykazują, że azotany zawarte w soku buraczanym prowadzą do zmniejszenia absorpcji tlenu, dzięki czemu ćwiczenia fizyczne są mniej męczące. Nie osiągnięto tego w żaden inny znany sposób, w tym poprzez trening.

Azotany, będące aktywnym składnikiem buraków, są przekształcane podczas ćwiczeń w tlenek azotu. Korzyści są najczęściej odczuwalne podczas ćwiczeń aerobowych, kiedy oddychanie jest zwiększone w celu przyciągnięcia większej ilości tlenu do organizmu.

Oprócz zwiększenia ukrwienia i poprawy skurczu i rozluźnienia mięśni, suplementacja sokiem buraczanym jest podejrzewana o poprawę efektywności oddychania mitochondrialnego, które zapewnia wzrost energii, a tym samym trwałą wytrzymałość.

Burak ćwikłowy zawiera mnóstwo składników odżywczych

Burak ćwikłowy ma dużą różnorodność witamin i składników mineralnych. Spożywanie buraka dostarcza witamin A i C, witamin z grupy B, a także folianu, żelaza, wapnia i potasu. Bogaty w antyoksydanty sok pomaga w walce z chorobami i zapobiega uszkodzeniu komórek.

Burak jest bogaty w Betaine

Kolejną korzyścią z jedzenia większej ilości buraków jest stałe źródło betainy. Betaina jest związkiem, który może stymulować funkcje komórek wątroby i obniżyć poziom homocysteiny. Homocysteina jest aminokwasem niebiałkowym, o którym wiadomo, że zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Buraki Uwaga

Jeśli dopiero zaczynasz od buraków, możesz rozcieńczyć sok, dodając inne, bogate w wodę warzywa, takie jak ogórek czy seler. Zaleca się również, aby mężczyźni unikali picia soku z buraków codziennie, ponieważ nie tracą krwi tak jak kobiety. Nadmierne spożycie buraków może prowadzić do zwiększenia ilości żelaza we krwi (korzystne dla anemików).

Przepis na sok buraczany

Zbierz następujące składniki, aby zrobić własny sok z buraków. Ten przepis daje około 16-20 uncji:

  • 5-6 średnich buraków surowych
  • 1 ogórek (opcjonalnie)
  • 1 cytryna ze skórką (obcięta z obu stron)
  • 1 cal korzenia imbiru

Kierunki dotyczące soków buraczanych

Jeśli Twoje buraki mają gładką skórę, po prostu użyj roślinnej szczotki i wyczyść je pod bieżącą wodą. Jeśli są szorstkie i nierówne, obierz je, aby usunąć z nich całą ziemię, która może być ukryta na nierównej powierzchni.

Zbierz wszystkie powyższe składniki, umyj je i wytnij do rozmiaru, który będzie pasował do twojego zsypu sokowirówki. Przepuść wszystko przez sokowirówkę i wlej do dzbanka. Wymieszaj sok w dzbanku.

Wypij jedną szklankę dziennie, aby kontrolować/kontrolować swoje wysokie ciśnienie krwi. Jeśli jesteś sportowcem, picie szklanki każdego dnia pomoże Ci zwiększyć wytrzymałość i zmniejszyć stan zapalny mięśni.

Możesz również jeść gotowane na parze buraki, gdy nie są sokiem. Pobierz tę bardzo zdrową, ciekawą i pyszną sałatkę z gotowanymi burakami: Sałatka z buraków-Feta Sera.

Zobacz