Przepisy i porady

Korzeń mniszka lekarskiego spowalnia wzrost komórek rakowych i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się

Redakcja Wyciskarki Opinie

 Kiedy wiosną widzisz swój trawnik pokryty mniszkami lekarskimi, prawdopodobnie wzdrygasz się. Podobnie jak większość właścicieli domów, prawdopodobnie myślisz, że mniszek lekarski jest chwastem. Ale, co by było, gdyby powiedziano Ci, że mniszek lekarski jest potęgą składników odżywczych? Co by było, gdyby rzeczywiście mógł być korzystny dla Twojego zdrowia?

Cóż, przygotuj się na niespodziankę, ponieważ korzeń mniszka lekarskiego jest czymś więcej niż tylko chwastem. Będziesz zaskoczony, że ma tak wiele korzyści zdrowotnych.

Wartości odżywcze korzenia mniszka lekarskiego

Korzeń mniszka lekarskiego od dawna był uważany za środek leczniczy, zwłaszcza przez rdzenne plemiona amerykańskie. Zawiera on wiele składników odżywczych, witamin i minerałów, które są niezbędne dla organizmu, w tym:

  • Beta-karoten, który organizm ludzki przekształca w witaminę A witamina C Potas Żelazo Błonnik Wapń Magnez Cynk Fosfor Witamina D Śladowe minerały Sód organiczny Witaminy z kompleksu B

Korzeń mniszka lekarskiego jest od wieków stosowany w leczeniu powszechnych dolegliwości, takich jak szkorbut, anemia, zaburzenia skóry i krwi, a nawet depresja.

Korzyści zdrowotne płynące z korzenia mniszka lekarskiego

Istnieje kilka sposobów, że korzeń mniszka lekarskiego może być korzystne dla ludzkiego zdrowia. Niektóre z najbardziej godnych uwagi korzyści obejmują:

  • Układ trawienny: Działa jako pomoc w trawieniu, promując zdrowe trawienie, stymulując apetyt i równoważąc niezbędne bakterie, które naturalnie znajdują się w jelitach. Zdrowie nerek: Działa jako środek moczopędny, pomagając nerkom w przetwarzaniu i usuwaniu odpadów, takich jak sole i nadmiar nagromadzonej wody. Zdrowie wątroby: Promuje produkcję żółci w celu detoksykacji krwi. Usuwa toksyny w wątrobie i neutralizuje nawodnienie i elektrolity, poprawiając w ten sposób funkcje wątroby. Krążenie: Normalizuje poziom cukru i cholesterolu we krwi. Anti-Aging: Pełen antyoksydantów, które pomagają odeprzeć szkody wyrządzone przez wolne rodniki. Anti-Cancer: Chroni organizm przed rakiem, ponieważ spowalnia wzrost komórek rakowych i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się.

To tylko kilka z korzyści, jakie może przynieść korzeń mniszka lekarskiego. Jeśli jesteś zainteresowany w nauce, jak ten materiał organiczny może poprawić swoje zdrowie, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak można dodać go do swojej diety.

Korzeń mniszka lekarskiego a Twoja dieta

Każda część mniszka lekarskiego jest jadalna i bogata w składniki odżywcze. Liście mniszka lekarskiego mogą być używane w sałatkach, zupach, sokach i gotowane w taki sam sposób jak szpinak. Kwiaty lub korzenie mogą być pieczone w piekarniku do robienia herbaty.

Pierwszym krokiem w dodaniu korzenia mniszka lekarskiego do swojej diety jest zlokalizowanie korzeni tych roślin. Możesz usunąć je z własnego podwórka lub podwórka kogoś, kogo znasz, lub kupić je od dystrybutora. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, upewnij się, że korzenie mniszka nie zostały poddane działaniu pestycydów. Pestycydy nie tylko zmieniają skład mniszka lekarskiego, ale także bezpośrednio narażają Cię na kontakt z niebezpiecznym składem pestycydów.

Ostrożnie: Istnieje kilka odmian przypominających mniszek lekarski. Użyty tutaj mniszek nie jest kłujący, ale znam co najmniej jednego podszywacza, który jest, więc łatwo go pomylić.

amzn_assoc_placement = "adunit0"; amzn_assoc_search_bar = "false"; amzn_assoc_tracking_id = "juiforhea04-20"; amzn_assoc_ad_mode = "manual"; amzn_assoc_ad_type = "smart"; amzn_assoc_marketplace = "amazon"; amzn_assoc_region = "US"; amzn_assoc_title = "BUY ORGANIC DANDELION ROOT TEA:"; amzn_assoc_linkid = "01bfd08c39bc6f67dadc0d390ac6128f"; amzn_assoc_asins = "B00W2YP17E,B009S7NOXQ,B00NFYLN18,B00JFTSUV8";

Jak przyrządzić herbatę z korzenia mniszka lekarskiego

Dokonywanie własnych herbata z korzenia mniszka jest łatwe, gdy masz mniszka wykopane z korzeniami.

Przygotowanie korzeni

  • Odetnij korzeń od rośliny i zmyj ziemię Wysuszyć je ręcznikami papierowymi i posiekać korzenie na mniejsze kawałki około ¼ do ½ cala Rozłóż posiekane korzenie na blasze do pieczenia i piecz w temperaturze 250 stopni przez 2 godziny. Po jednej godzinie odwróć, aby upewnić się, że wszystkie strony są upieczone. Po upieczeniu, ostudź i pokrój na jeszcze mniejsze kawałki. Przechowuj w szczelnym pojemniku w chłodnym miejscu.

Przygotowywanie herbaty z korzenia mniszka lekarskiego

  • Umieść około 2 łyżeczek korzenia mniszka w zaparzaczu do herbaty w ulubionym kubku. Wlej do kubka wrzącą wodę i zaparzaj korzeń przez około 15-20 minut. Podawaj i pij ciepłą.

Herbata z korzenia mniszka lekarskiego ma bardzo lekki i ziemisty smak. Jest nieco słodka i gorzka. Możesz wycisnąć do niej trochę soku z cytryny i dodać odrobinę miodu, albo dodać laskę cynamonu lub goździki dla wzbogacenia smaku.

Smacznego!

 

Referencje: https://www.superfoods-for-superhealth.com/dandelion-root-benefits.html https://www.healthstartsinthekitchen.com/2013/01/14/dandelion-tea-for-liver-cleansing/

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z nimi związane, a nie ze względu na prowizję, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej

Zobacz