Przepisy i porady

Rzeczy, które dzieją się z twoim ciałem, gdy pijesz ciepłą wodę każdego ranka

Redakcja Wyciskarki Opinie

Ostatnia aktualizacja 15 STYCZNIA 2018 r.

Po przebudzeniu większość ludzi kieruje się prosto do kuchni, aby zaparzyć filiżankę gorącej kawy lub wypić zimny kubek wody. Jednak, aby uzyskać najwięcej korzyści z picia płynów z samego rana, powinieneś spotkać się z tymi popularnymi porannymi napojami w połowie drogi i zamiast tego wypić ciepłą filiżankę wody.

Picie ciepłej wody z samego rana może przynieść Ci wiele korzyści zdrowotnych i jest jednym z najlepszych sposobów na dobry początek dnia. Poniżej znajduje się lista niektórych z tych korzyści zdrowotnych:

Pij ciepłą wodę każdego ranka, aby cieszyć się tymi korzyściami ...

1. Zmniejsza ból

Picie ciepłej wody może pomóc ukoić suche, podrażnione lub spuchnięte gardło. Ciepła woda zmniejszy obrzęk gardła i pomoże tymczasowo złagodzić ból.

Pomaga to podczas tych poranków, kiedy budzisz się z suchym gardłem i boli Cię przełykanie. Zmniejszenie bólu zauważysz niemal natychmiast po wzięciu pierwszego łyku.

Ciepła woda rozluźnia mięśnie brzucha i łagodzi wszelkie skurcze.

2. Poprawia pracę jelit

Wykazano, że picie ciepłej wody pomaga w trawieniu o każdej porze dnia. Według badań przeprowadzonych przez Journal of Neurogastroenterology and Motility, grupa pacjentów, którzy cierpieli na achalazję (stan, w którym mięśnie dolnej części przełyku nie rozluźniają się, zapobiegając przechodzeniu pokarmu do żołądka) pili ciepłą wodę, aby sprawdzić, jak im to pomoże.

Według badań, 58% pacjentów wykazało znaczną poprawę stanu zdrowia po wypiciu ciepłej wody. Wypicie szklanki ciepłej wody rano przed jedzeniem pomoże uaktywnić jelito grube, aby łatwiej poruszać jelitami. Przygotowuje również twoje ciało do najlepszego wchłaniania pokarmu przez cały dzień.

3. Poprawia krążenie

Picie ciepłej wody może również pomóc poprawić przepływ krwi w układzie krwionośnym Twojego ciała. Według tego badania, kiedy ciało ludzkie jest narażone na działanie ciepłej temperatury, przepływ komórek krwi wzrasta dramatycznie przy pierwszym wprowadzeniu.

Następnie zmniejsza się z powrotem do normalnego tempa przepływu krwi i zaczyna powoli wzrastać im dłużej jest wystawione na działanie ciepła. Picie ciepłej wody może pomóc poprawić krążenie poprzez rozgrzanie ciała od wewnątrz.

4. Utrata wagi

Picie wody w ogóle może pomóc w utracie wagi, ale ze wszystkimi innymi korzyściami zdrowotnymi płynącymi z picia ciepłej wody, jest to najlepszy sposób spożywania tego tłuszczu spalania cieczy.

Według badań przeprowadzonych przez Journal of Natural Science, Biology and Medicine, grupa kobiet z nadwagą uczestników zostały poinstruowane do picia dużej ilości wody w celu zbadania jego wpływu na utratę wagi.

Po ośmiu tygodniach badacze stwierdzili, że uczestniczki doświadczyły spadku masy ciała, ich wskaźnika masy ciała i ogólnego apetytu.

Powiązane czytanie: Co dzieje się z twoim ciałem, gdy zastąpisz wszystkie napoje tylko piciem wody.

Dlaczego picie zimnej wody jest dla ciebie szkodliwe?

Picie zimnej wody, kiedy czujesz się gorąco w gorący letni dzień, może być niebiańskim uczuciem. Pomaga Ci się ochłodzić w ciągu kilku sekund, ale założę się, że nigdy nie myślałeś o tym, co zimna woda robi z Twoim ciałem (w przeciwieństwie do ciepłej wody).

    Kiedy pijesz zimną wodę, twoje ciało musi poświęcić energię na ogrzanie wody, aby ją wykorzystać. Zimna woda zwęża naczynia krwionośne, zmniejszając w ten sposób nawodnienie i jego wchłanialność. Picie zimnej wody zestala tłuszcze zawarte w pożywieniu, przez co organizm musi pracować ciężej przy trawieniu pokarmu. Zimna woda wytwarza nadmiar śluzu w układzie oddechowym. Kiedy twoje płuca są zatkane, jesteś bardziej podatny na różne infekcje, a szanse na infekcję gardła są większe.

Obejrzyj ten krótki filmik, który da ci coś do myślenia, gdy następnym razem sięgniesz po szklankę zimnej/mrożonej wody.

Referencje: Ulga w bólu: https://www.webmd.com/oral-health/tc/drink-extra-fluids-and-increase-humidity-to-soothe-strep-throat-topic Trawienie: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3479247/ Krążenie: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2808037 Utrata wagi: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4121911/

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia w ich stosowaniu, a nie z powodu prowizji, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej

Zobacz