Przepisy i porady

Dlaczego warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową?

Redakcja Wyciskarki Opinie

Już od dłuższego czasu planowałam, że kupię wyciskarkę wolnoobrotową. Po podjęciu decyzji musiałam jeszcze wybrać konkretny model co okazało się niełatwym zadaniem. Chciałam wybrać sprzęt doby i sprawdzony, zanim więc wybrałam się na zakupy przeczytałam mnóstwo recenzji, opinii i testów. W końcu znalazłam model idealny dla potrzeb naszej 5-osobowej rodziny. Wybrałam wyciskarkę Hurom. Postaram się jak najdokładniej opisać jej zalety.

Dlaczego warto zainwestować w wyciskarkę wolnoobrotową?

Zanim jeszcze udamy się do sklepu, aby ją kupić odpowiedzmy sobie na pytanie: do czego jest mi ona potrzebna? Jeśli chcesz ją kupić tylko dlatego, że jest to urządzenie bardzo ostatnio popularne, lepiej zrezygnuj z zakupu. Wstrzymaj się z jej kupowaniem także wtedy, gdy wiesz, że:      

  • nie będzie Ci się chciało każdego dnia przygotowywać porcji świeżego soku dla całej rodziny;
  • jeśli wiesz, że wolisz kupować gotowe, choć gorszej jakości sklepowe soki;
  • nie możesz lub nie zechcesz każdego dnia (lub co najmniej co drugi dzień) kupować mnóstwa świeżych warzyw i owoców;
  • będziesz miała czas na codzienne przygotowywanie dań dla całej rodziny, które będą pełne warzyw;
  • wolisz łykać suplementy diety wzmacniające organizm niż wspierać go naturalnymi metodami.

Jeśli przynajmniej jedno z tych twierdzeń w Twoim przypadku nie jest zgodne z prawdą, to nie wahaj się i zainwestuj w wyciskarkę. Ale uważaj! Kupując wolnoobrotową wyciskarkę przygotuje się na to, że w Waszej rodzinie znacznie wzrośnie codzienne spożycie warzyw i owoców! Warzywne i owocowe soki pokochają nawet dzieci!

Na co zwrócić uwagę na zakupach?

Dobra wyciskarka powinna być wydajna. Taka wyciskarka poradzi sobie w wyciśnięciem soku praktycznie ze wszystkich warzyw i owoców. Poradzi sobie także z wyciskaniem soku z ziół, liści, trawy. Oczywiście z tak ciężką pracą poradzi sobie tylko wyciskarka z mocnym silnikiem i podwójnym ślimakiem wykonanym z trwałego materiału. Dzięki temu, że została wyposażone w sita różnego rodzaju, można przygotować w niej nie tylko sok, ale także mus, a nawet mleko roślinne. Wybierając wyciskarkę musicie zwrócić uwagę także na liczbę obrotów wykonywanych w ciągu minuty. Największym atutem tych urządzeń jest bowiem to, że pracują na naprawdę wolnych obrotach. Wyciskarka to urządzenie, które powinno posłużyć nam przez wiele lat, dlatego wszystkie materiały użyte do wykonania poszczególnych jej elementów powinny być najwyższej jakości. Jeśli mamy w planach codzienne robienie soków wybierzmy model, który jest łatwy w użytkowaniu. Wyciskarka powinna dać się łatwo złożyć i umyć.

Jakie zalety ma moja wyciskarka Hurom?

Przede wszystkim mają jedne z najwolniejszych wyciskarek, które w chwili obecnej dostępne są na rynku. W trakcie pracy emituje znikomą ilość hałasu, zaledwie około 40 dB. Są też urządzeniem bardzo wydajny. Ma blokadę magnetyczną. To rozwiązanie świetnie się sprawdza, gdy w domu są małe dzieci. Do tego ma bardzo atrakcyjny design.

Zobacz