Przepisy i porady

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO PIĆ SMOOTHIE KAŻDEGO DNIA

Redakcja Wyciskarki Opinie

Niektóre trendy przemijają tak szybko, jak się pojawiły. Dotyczy to nie tylko przemysłu modowego, ale również spożywczego. Chcemy odzyskać jeden z najsłynniejszych cytatów Yves Saint Laurenta: "Fashions fade, style is eternal". Można go odnieść do wielu dziedzin życia, w tym do żywności. Mamy tu na myśli to, że smoothies stały się modne jakiś czas temu, ale dla wielu osób stały się sposobem na życie i pozostaną na stałe.

Jeśli myślałeś o spróbowaniu ich, ale nigdy nie byłeś do nich całkowicie przekonany, oto 5 powodów, dla których warto pić smoothies każdego dnia tygodnia. Spójrzcie!

1. Dostarczasz swojemu organizmowi mnóstwo wartości odżywczych

Według WHO, aby zachować zdrowie, powinniśmy jeść 400 gramów owoców i warzyw dziennie, czyli równowartość 5 kawałków. Bardzo ważne jest, aby dbać o siebie i robić to każdego dnia. Dlatego właśnie picie smoothie raz dziennie może być rozwiązaniem, jeśli myślisz o lepszym dbaniu o siebie lub kontynuowaniu tego, ale w bardziej zabawny i kreatywny sposób. W rzeczywistości, pijąc tylko jedno z naszych smoothie, dostarczasz sobie połowę zalecanego pożywienia oraz całą gamę witamin, minerałów i naturalnych przeciwutleniaczy.

Być może zastanawiasz się, w jaki sposób nasze smoothies zachowują wszystkie swoje właściwości? Odpowiedź leży w procesie mrożenia. Nasze smoothie przygotowujemy z mrożonych, niepasteryzowanych owoców IQF, dzięki czemu zachowują one smak, dobroć, witaminy i minerały świeżo zebranych owoców.

Nie możemy zapomnieć, jak dobry dodatek może wzbogacić nasze zdrowe smoothie. Na przykład, nasiona chia zawierają dużą ilość omega 3, błonnika, witamin i minerałów. Tutaj możesz zobaczyć pełną listę dodatków, które pomogą Ci zadbać o siebie i dostarczyć organizmowi więcej niezbędnych składników odżywczych.

2. Pozostaniesz nawodniona przez cały dzień

Jak również zalecane dzienne spożycie owoców i warzyw, to jest bardzo ważne dla dorosłych, aby pić 1,5 do 2 litrów wody dziennie. Jeśli więc masz trudności z piciem wody, LifeSmoothies proponuje, abyś włączył nasze kombinacje warzyw i owoców do swojego planu nawadniania. W ten sposób możesz dostarczać swojemu organizmowi dużo wody każdego dnia w postaci pysznego smoothie.

3. Poczujesz to dzień po dniu

Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest utrata wagi, poprawa odporności, czy po prostu dalsze dbanie o siebie, z czasem zauważysz dużą poprawę w swoim organizmie. Ponieważ codzienne spożywanie smoothie sprawi, że staniesz się lepszą wersją samego siebie, a przede wszystkim pomoże Ci zapobiegać chorobom. Ponadto, z biegiem czasu będziesz rozwijać jędrniejszą skórę, a tym samym zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się.

4. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu w codziennej rutynie

Nasze tempo jest dziś nieco szybsze niż kilkadziesiąt lat temu i mocno wierzymy, że czas jest cenny. Dlatego LifeSmoothies pomaga nam sprawić, że Twoje codzienne obowiązki staną się łatwiejsze do wykonania, ponieważ nasze smoothies są szybkie i łatwe w przygotowaniu.

Jeśli chodzi o dbanie o siebie, każda pora dnia jest dobra, musisz tylko znaleźć idealny moment: śniadanie, w połowie poranka, po obiedzie, smaczna przekąska lub lekka kolacja... jest wiele opcji i wszystkie są dobre!

5. Picie smoothies to świetna zabawa!

Jedzenie to przyjemność, a picie smoothies to rozkosz! Możesz próbować różnych smaków każdego dnia tygodnia, w świecie smoothie nie ma czegoś takiego jak znudzenie się. Ponadto, ponieważ są one mrożone, możesz cieszyć się różnymi smakami, nawet jeśli owoce i warzywa nie są w sezonie.

Jeśli podobała Ci się ta lektura, chcielibyśmy na koniec dać Ci małą wskazówkę: Czy wiesz, że smoothie może pomóc Ci w zjedzeniu tego owocu lub warzywa, na które nie masz zbytniej ochoty? Wystarczy znaleźć idealną kombinację i dodać niewielką ilość, reszta składników może pomóc ukryć smaki, których nie lubisz. Na przykład, seler ma wiele wspaniałych właściwości, ale co jeśli go nie lubisz? W takim razie spróbuj naszego smoothie Green Machine... będziesz zaskoczony! 

Więcej znajdziesz na: http://naszezdrowiegl.pl

Zobacz