Przepisy i porady

Chromoterapia z Twoim smoothies, doświadcz pełnego koloru

Redakcja Wyciskarki Opinie

Czy słyszeliście kiedyś o chromoterapii za pomocą jedzenia? Nasze smoothies, oprócz tego, że są pyszne i pełne składników odżywczych, są przyjemne dla oka, ponieważ są pełne kolorów i życia. Możesz więc uprawiać chromoterapię z naszymi smoothie, a będzie to kolejny, doskonały sposób na zadbanie o siebie.

Chromoterapia polega na dbaniu o siebie poprzez skupienie się na pigmentach, które nadają żywności kolor, takich jak w tym przypadku owoce i warzywa, ponieważ pełnią one funkcję ochronną dla organizmu. Ponadto, kolory wywołują w nas odczucia, które pomagają naszemu ciału i umysłowi, wpływając na nasz nastrój i uczucia.

Technika ta była badana w psychologii i może być stosowana w innych dziedzinach, na przykład w marketingu, w filmie, a nawet w dekorowaniu przestrzeni, poszukując różnych środowisk i wrażeń.

Chcesz odkryć, co kryje każdy kolor naszych smoothies? Czytaj dalej: ????

Tropi Colada: Biały lub jasny kolor

Ogólnie rzecz biorąc, mówi się, że kolor biały przynosi światło, przejrzystość, spokój i harmonię, ale także bezpieczeństwo i uczciwość. Jest to kolor pozytywny i zdrowy, ponieważ istnieje wiele produktów spożywczych, które są białe wewnątrz i na zewnątrz, a są pyszne i bogate w potas i przeciwutleniacze.

Biały nie jest brakiem koloru, ale w rzeczywistości ma około 67 różnych odcieni. I choć nasze smoothie Tropi Colada nie jest całkowicie białe, zawiera takie produkty jak kokos i banan, które są lekkie, więc mieści się w tym kolorze i jego właściwościach.

Kokos w naszym Tropi Colada jest owocem o właściwościach przeciwutleniających, reguluje ciśnienie krwi, jest bogaty w błonnik i minerały. Banan również ma wysokie właściwości odżywcze, co sprawia, że to smoothie jest świetnym wyborem, aby zacząć dbać o siebie. ????

Zielona maszyna: Zielony kolor

Kolor zielony reprezentuje naturę i nadzieję, ale jest również związany ze zdrowiem. Wiele produktów spożywczych, zwłaszcza warzyw, ma kolor zielony i są one zazwyczaj bogate w potas, witaminy i kwas foliowy.

W naszym przypadku, smoothie Green Machine jest zrobione ze szpinaku, selera i brokułów, co nadaje mu zielony kolor i czyni go super odżywczym smoothie.

Split truskawkowy: Czerwony kolor

Kolor czerwony reprezentuje energię, ciepło i ma życiodajny składnik, ponieważ jest kolorem naszej krwi. Wiele produktów spożywczych zawiera ten naturalny pigment, ponieważ są one bogate w przeciwutleniacze, wspomagają krążenie, pamięć i odgrywają ważną rolę w ochronie skóry.

Nasz smoothie Strawberry Split ma ten czerwonawy kolor dzięki truskawkom, wiśniom i papai, które się w nim znajdują. Razem z bananem sprawiają, że to smoothie jest pyszne, a nawet uzależniające. Dlatego właśnie kolor czerwony jest również symbolem ostrożności, ponieważ gdy raz spróbujesz naszego smoothie, nie będziesz chciał przestać go pić, pokochasz go! ????

Acai Kick i Malinowa Miłość: Kolor fioletowy

Kolor ten jest symbolem elegancji i duchowości, a także luksusu. Jest on związany ze światem marzeń, wyobraźni i sprzyja kreatywności. Spożywanie produktów w tym kolorze, takich jak borówki, wspomaga proces starzenia się, być może dlatego jest tak szeroko stosowany w żywności dla dzieci.

Nasze smoothie Acai Kick i Raspberry Love mają tak charakterystyczny kolor właśnie dzięki tym małym, bogatym w właściwości owocom. Szczyt luksusu! ????

Rajskie Mango i Caribbean Kiss: Kolory pomarańczowy i żółty

Kolory te występują głównie w owocach cytrusowych i symbolizują radość i energię. Owoce takie jak mango, melon i ananas w naszych smoothies są bogate w witaminy i minerały, które napełnią Cię siłą i energią na dobry początek dnia.

Teraz, gdy znasz już znaczenie kolorów, dowiedz się, który z nich jest Twoim ulubionym owocem, a my zaproponujemy Ci idealny smoothie dla Ciebie.

Zobacz